Supermoto v Logatcu: fotogalerija in rezultati

8. 9. 2008

Brez večjih presenečenj se je razpletlo slovensko prvenstvo v supermotu. Na dirkališču Blagomix, ki je letos bogatejše za terenski odsek, so slavili Nastran, Škarja, Mlakar, Primožič in Lošdorfer, po koncu tekmovanj pa je znanje obladovanja motocikla pokazal še Chris Pfeiffer.

Brez odpovedi dirk tudi v letošnji sezoni ni šlo. Po tem, ko so na začetku leta napovedali šest prireditev z zaključno dirko na poligonu na Vranskem, katero naj bi organiziral AMD Domžale, so to pred kratkim odpovedali. Škoda odpovedi na Vranskem in še večja škoda, da smo kot izgleda popolnoma 'izgubili' atraktivno dirko v Kamniku. Supermoto je najbolj zanimiv prav zaradi možnosti organizacije dirke v mestnih središčih, na parkiriščih trgovskih centrom - torej blizu gledalcem.

Pohvalno je, da so se letos organizatorji potrudili in pisto podaljšali s terenskim delom, kar naredi dirko zanimivejšo za dirkače in gledalce, obenem pa je to dober in nujen trening za nekatere naše dirkače, ki se udeležujejo tudi dirk v tujini. Pozdravljamo tudi uvedbo razreda Amater, kjer je svoje znanje v supermotu preizkušalo sedem do enajst dirkačev. Malo težje razumljiva je delitev razreda 125 na juniorje in seniorje - v enem razredu so vozili trije, v drugem pa štirje vozniki. In voznica, se oproščam. Delitev razredov se v Sloveniji, kjer se komaj najde dovolj dirkačev za izvedbo dirk, ne obnese najbolje. No ja, so pa zato podelili več pokalov.

V najmočnejšem razredu S2 (Open) je dirkalo tri do pet dirkačev in Marku Škarji (Aprilia SXV št.121) je tokrat brez problemov uspelo osvojiti naslov državnega prvaka. V svojem razredu preprosto ni imel prave konkurence, saj je sotekmovalce prehiteval tudi za krog. Na zadnji dirki je bil najbližje za njim Matija Pavšič na KTM-u (št. 666), ki je že na kvalifikacijah postavil za debelo sekundo boljši čas kot njegov tekmec Niko Volčič (KTM št.4). Na četrto mesto se je uvrstil Marko Gselman na KTM-u s štartno številko 72.

Med dirkači na 450 kubičnih strojih v razredu S1 je vlogo nepremagljivega prevzel Uroš Nastran s Husqvarno SM 450RR (štartna številka 1). Prejšnja leta mu je neprestano za vrat dirkal Rok Mihelčič (Honda št.113), letos pa je Uroš, ki se uvršča tudi mednarodnih dirk, zelo napredoval in bil na vseh desetih domačih dirkah prvi. Mihelčič si je na kvalifikacijah privozil drugo štartno mesto in na tem mestu tudi končal obe dirki. Na tretje mesto se je v prvi vožnji uvrstil KTM-ovec Jan Habat, v drugo pa je to uspelo Jerneju Gombocu (Yamaha št.83). V boj s slednjima se je podal še Iztok Živko (Yamaha št.53), ki se je s četrtim in šestim skupno uvrstil na četrto mesto.

Žan Modic (Fantic Motor, št.22) je bil v razredu S125 junior (skoraj) nepremagljiv celo sezono in je le dvakrat 'dovolil' Anžetu Mlakarju s Tomosom (št. 28), da ga je prehitel. Samo za primer, kako hitri so mulci na 125-kubičnih motociklih - Žan je na kvalifikacijah postavil čas, s katerim bi se v kategoriji S1 uvrstil na predzadnje, med amaterji pa na šesto mesto! Na zadnjem, tretjem mestu se je celo sezono vozil Vid Resnik s Tomosom (38).

V razredu S125 senior je kljub temu, da v celi sezoni ni niti enkrat samkrat stopil na prvo stopničko, skupno zmago prvenstva slavil Nejc Gričar s Tomosom (199). Na kvalifikacijah je bil najhitrejši Luka Hauptman (Tomos št. 101), ki je v prvi vožnji zmagal, v drugi pa ga je prehitel Miha Primožič (Tomos št. 66), ki je v Logatcu tako zmagal. Maruša Hribar je s svojim CH-jem s štartno številko 5 obakrat zasedla četrto mesto, letošnjo sezono pa je končala kot tretja.

Čez celo sezono je kazalo, da bo v razredu Amater Gašper Knific na Husqvarni nepremagljiv, a je zadnjo dirko v končal šele peti. Obakrat je bil prvi Simon Lošdorfer (KTM št. 88), za njim sta se uvrstila Bogdan Novak (Honda, št. 12) in Boštjan Kranjc (KTM, 28).

Edine predstavnice razreda S3 (250) na zadnji dirki ni bilo.