SXCC 2013: Može najhitrejši v Orehovi vasi

21. 4. 2013

Na drugi dirki državnega in pokalnega SXCC prvenstva se je ob lepem vremenu in prijetnem vzdušju zbralo 134 tekmovalcev.  Kratka, a tehnično zahtevna proga je s strmimi vzponi in spusti povzročala precej preglavic fizično manj pripravljenim tekmovalcem, hkrati pa poskrbela za zanimive dvoboje med najboljšimi.

Prva dirka dneva, kjer so se udarili vozniki 4-kolesnikov, je minila v znamenju dvoboja med Markom Jagrom (ATV 4x4) in Igorjem Fabiani (Quad Expert), ki ga je na koncu zasluženo dobil Jager in tako že drugič zapored slavil kot najhitrejši na štirih kolesih. Na tretjem mestu je končal Tomaž Konečnik, ki je sicer postavil daleč najhitrejši čas kroga, a je zaradi težav na startu izpadel iz boja za prvo mesto. Med Amaterji je bil tudi tokrat najhitrejši Klemen Seidl, v kategoriji Quad Sport pa Boštjan Arnuš.

V kategoriji Quad Expert, ki šteje za državno prvenstvo, je zmagal Fabiani pred Konečnikom in Doberškom na tretjem mestu. Konečnik je po dveh dirkah trenutno vodilni v točkovanju za DP.

V drugi dirki dneva je prvič v karieri dominiral vedno boljši veteran Franci Jaklič in si tako privozil prvo zmago v skupnem seštevku pred Velušček Marinom in Kaube Tadejem (oba Sport E3).  Najhitrejši čas kroga je postavil Velušček Marino.

Matevž Hribar je bil v kategoriji Sport E1 praktično brez konkurence, saj je pustil za sabo celotno konkurenco za več kot dva kroga.  Za Borisa Lorenci in Marina Velušček pa v Sport E2 in E3 ni bilo tako enostavno, saj sta se morala za zmago precej bolj potruditi. Med Amaterji je bil najhitrejši Jure Kodrič.

Franci Jaklič (Veterani 40) je bil tokrat neulovljiv za Stanovnika in Kermavnerja. Med Veterani 50 pa je v odsotnosti Avstrijca Hirschmugla vsa pričakovanja upravičil legenda moto krosa in debitant v SXCC, Alojzij Fortuna.

V skupni razvrstitvi (Sport, Veterani, Amater) trenutno vodi Franci Jaklič pred Kodričem in Veluščkom.

V tretji dirki dneva sta za veselje gledalcev in pravo dramo poskrbela motokrosista Jaka Može in Sašo Kragelj, ki sta se tesno eden za drugim podila po progi vse do 13. kroga, ko je Kragelj padel ter poškodoval motor in za odpravo poškodbe sklopke porabil skoraj 3 minute. Tako je Može mirno odpeljal tekmo do konca prvi zmagi na proti. Kragelj je postavil najhitrejši čas kroga in kljub težavam osvojil skupno drugo mesto ter s tem tudi obranil vodstvo v točkovanju za državno prvenstvo pred Urbasom in Podgornikom, ki si z enakim številom točk delita trenutno drugo mesto. Na tretje mesto se je v skupnem in v kategoriji Expert A tokrat zavihtel Teo Urbas.

Zanimivo je bilo tudi v Expert B, kjer je Miha Špindler že v prvem krogu zapel zaščitno ograjo, ki se mu je ovila okrog kolesa in ga je večina tekmovalcev prehitela za cel krog, a si je v nadaljevanju z dobro vožnjo privozil skupno 5. mesto in zmago v kategoriji Expert B.

Simon Marčič je bil tokrat najhitrejši v Sport PRO E1, med tem ko je Rok Rus zaradi menjave motorja prestopil v Sport PRO E2  in suvereno zmagal še v tej kategoriji. V Sport PRO E3 je bil najhitrejši Janez Kokalj. Med Juniorji je bil tudi tokrat neulovljiv Matija Grahek.

V skupnem seštevku vseh kategorij (Expert,  Sport PRO in Junior) vod Sašo Kragelj pred Špindlerjem in Podgornikom, ki si z enakim številom točk delita drugo mesto.

Naslednja dirka bo 18. maja v Ajdovščini, kjer lahko tako kot vsako leto, pričakujemo dobro dirko in veliko zabave.