Uradno: James Stewart končuje kariero (video)

18. 5. 2019 | Jaka Završan

Tekmovalno pot končuje eden izmed voznikov, ki je v motokrosu in superkrosu pustil ogromen pečat.

Za poznavalce je James najboljši voznik vseh časov, kar potrjuje statistika. V letu 2008 mu je uspelo zmagati na vseh vožnjah na motokros prvenstvu AMA (to je do zdaj uspelo le še Rickyju Carmichaelu). 33-letni Američan se lahko pohvali s 50 zmagami v superkrosu in štirimi naslovi svetovnega prvaka, kar 48-krat pa se je na najvišjo stopničko povzpel na dirkah motokrosa, s čimer je pokal za naslov dvignil trikrat. Poleg tega je Stewart uspešno zastopal barve svoje države in na pokalu narodov ZDA petkrat popeljal do zmage.

Po koncu sezone 2014 pa se je začelo za Bubbo vse skupaj podirati, saj je bil zaradi suspenza za eno leto primoran dirkanje spremljati s tribun. Po enoletnem premoru, v katerem je dobil sina, se James ni več mogel vrniti na raven, na kateri je bil pred suspenzom. Od takrat se ni več pogosto pojavljal na dirkah, prav tako pa ga je bilo težko zaslediti na socialnih omrežjih. Pravzaprav nihče ni vedel, kaj se dogaja z njim.

Prav #7 velja za izumitelja 'scruba', brez katerega si je danes tovrstni šport kar težko predstavljati. Poleg tega je bil Bubba prvi, ki se je lahko pohvalil s sponzorjem, kot je Nike, ki mu je v preteklosti izdeloval škornje, kar je bilo v tistem času nekaj izjemnega, saj je s tem JS7 motokros približal ljudem. Ne le da je bil Stewart marsikomu vzor, temveč je ogromno pripomogel tudi k razvoju tega športa, in čeprav Jamesa na dirkah ne bomo več videvali, bodo njegov stil, hitrost in talent v naših srcih ostali za vedno.