V nedeljo začetek pokalnega prvenstva v motokrosu

24. 3. 2011

Letošnja serija za Pokalno prvenstvo Slovenije v motokrosu se začne ta vikend.

V nedeljo, 27. marca, bo v Vrtojbi, točneje v Gramoznici, potekala prva dirka prvenstva. Leta 2006 se je društvo Gas Vrtejba prvič spoprijelo z organizacijo te najštevilnejše motokrosistične prireditve v Sloveniji in čeprav je bilo lansko sezono napovedana zadnja dirka na tem dirkališču, bo letos še enkrat, zadnja.

Priprava dirkalne proge v Vrtojbi je bila vedno izvedena na visokem nivoju. V preteklih dneh so člani kluba progo dobro pripravili in kot taka čaka na tekmovalce. Za treninge je bila proga v teh dneh zaprta. Motokrosisti bodo tekmovali v enajstih različnih kategorijah s štartom prve vožnje ob 10. uri.

Tekmovanje je podprto s strani županov občin Šempeter Vrtojba, g. Mag. Milana Turka in Miren Kostanjevica, g. Zlatka Martina Marušiča. Tekmovalci bodo svoje dirkalnike zagnali že ob 8 uri zjutraj, ko bodo na sporedu kvalifikacijski treningi.