WSBK: Portugalska ruleta

10. 6. 2013

Razgibana portugalske steza dirkališča v Portimau vedno postreže z zanimivimi dirkami. Tudi na zadnji dirki svetovnega prvenstva superbikerjev je bilo tako. Udarili so se stari znanci, Apriliin par Guinitoli in Laverty, letos nadvse uspešni Sykes (Kawasaki) ter Melandri (BMW) in Rea (Honda). Tokrat se jim je po dolgem času pridružil še Checa, ki pa svojega Panigaleja nikakor ne more spraviti v red.

V prvi dirki se je v spremenljivem vremenu sonce prikazalo Melandriju, ki je po boju z Guintolijem zmagal za pičlih 7 tisočink, Sykes pa je ujel stopničke. Laverty je odstopil zaradi tehnične napake, ko je dušo spustil agregat njegove RSV4. Druga dirka se je začela že pred štartom – Sykes je na ogrevalnem krogu padel, se nekako privlekel do boksov, kjer so mehaniki uspeli za silo pokrpati razmahanega Kawasakija, tako da je štartal iz boksov. Dobra uvrstitev je tako šla po zlu, Sykes pa se je med dirko, v kateri je postavil rekord steze v bokse še vrnil. Dirke uradno ni končal, saj ni odvozil 75 odstotkov dirke in končal dirke v časovnem oknu petih minut za zmagovalcem. Ta je bil v drugi vožnji Laverty (Aprilia), ki se je z Guintolijem (Aprila) in Rea (Honda) odlepil od zasledovalcev, med katerimi je bil tudi Melandri s težavami z zadnjo gumo. V prvenstvu vodi Gutinoli (213 točk), sledi Sykes (185) ter Laverty (174). (JuP)