Motošportnik leta 2016 je Tim Gajser

V petek, 18. 11. 2016. je v Festivalni dvorani potekalo AMZS-jevo okronanje državnih prvakov in podelitev priznanj za mednarodne dosežke. Po pričakovanjih, je motošportnik leta postal svetovni prvak v kategoriji MXGP Tim Gajser, mladi motošportnik leta, pa je postal 16-letni Jan Pancar, ki se lahko pohvali s 6. mestom na letošnjem mladinskem svetovnem prvenstvu.

19. 11. 2016

Svečano prireditev je z uvodnim govorom otvoril predsednik Avto-moto zveze Slovenije Anton Breznik. Svečane prireditve sta se udeležila tudi predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije Bogdan Gabrovec in predsednik Vlade Republike Slovenije Miro Cerar.

DOBITNIKI PRIZNANJ 2016

POSEBNA PRIZNANJA STROKOVNEGA SVETA AMZS ŠPORT

Priznanja za najboljšega dirkača posamezne panoge v letu 2016

MARKO JERMAN – najboljši dirkač v cestno hitrostnem motociklizmu

DAVID TEPUŠ – najboljši dirkač v enduru in cross countryju

KATJA PIVK – najboljša kartistka

TIM GAJSER – najboljši motokrosist

MATEJ ŽAGAR – najboljši speedwayist

TOMAŽ JESENEK – najboljši dirkač v starodobnem motociklizmu

MARKO UKOTA – najboljši dirkač v supermotu

SEVERIN SAJEVEC – najboljši dirkač v trialu

Priznanja za najboljšega organizatorja dirk v Sloveniji v letu 2016

AMD BREŽICE - motokros

ŠKD GAS VRTEJBA – CHD, minimoto, skuter, supermoto

SPEEDWAY TEAM LENDAVA - speedway

AKK SPORTSTIL - karting

HRAST TRŽIŠČE – starodobni motociklizem

Priznanja za organizatorje mednarodnih sistemskih dirk v letu 2016

AMD KRŠKO – za organizacijo svetovnega prvenstva v speedwayju

AMD OREHOVA VAS – za organizacijo dirke evropskega prvenstva EMX Open v motokrosu

AMD BREŽICE – za organizacijo dirke evropskega prvenstva EMX 65, EMX 85 in EMX Open v motokrosu

AMTK LJUBLJANA – za organizacijo polfinalne dirke mladinskega evropskega prvenstva v speedwayju

Posebna priznanja za mednarodne dosežke v letu 2016

MARKO JERMAN – 12. mesto svetovno prvenstvo vztrajnostne dirke, cestno hitrostni motociklizem

MATEJ ŽAGAR – 9. mesto svetovno prvenstvo SGP, speedway

JAN PANCAR – 6. mesto mladinsko svetovno prvenstvo MX125, motokros

TIM GAJSER – 1. mesto svetovno prvenstvo MXGP, motokros

MAKS MAUSSER – 8. mesto evropsko prvenstvo EMX85, motokros

THEO URBAS – 7. mesto evropsko prvenstvo EMX open, motokros

JAKA ZAVRŠAN – 10. mesto evropsko prvenstvo EMX open, motokros

DAVID TEPUŠ – 1. mesto mednarodno prvenstvo Alpe Adria E1, enduro

Kristalna čelada 

JAN PANCAR (AMD Šentvid pri Stični) – za peti naslov državnega prvaka, motokros

IGOR LISEC (KLSVMD – Hrast Tržišče) – za peti naslov državnega prvaka, starodobni motociklizem

MATEJ ŽAGAR (AMTK Ljubljana) – za petnajsti naslov državnega prvaka, speedway

Posebno priznanje

Priznanje se podeli nekdanjemu tekmovalcu, funkcionarju, organizatorju ipd za dolgoletno delo ali prispevek k moto športu

JANEZ PINTAR – za prispevek in dolgoletno delo v panogi cestno hitrostni motociklizem

DRŽAVNI PRVAKI 2016

Speedway

Člani - MATEJ ŽAGAR (AMTK Ljubljana)

Mladinci - NICK ŠKORJA (AMTK Ljubljana)

Pari: NICK ŠKORJA (AMTK Ljubljana) in MATIC IVAČIČ (AMD Krško)

Društvo: AMTK Ljubljana

Motokros

MX65 - JAKA PEKLAJ (AMD Šentvid pri Stični)

MX85 - MATEVŽ ROBEK (MK Fire Group)

MX125 - LUKA MILEC (ŠD APJ)

MX2 - JAN PANCAR (AMD Šentvid pri Stični)

MX open - TIM GAJSER (Motocross Ski Gajser Team)

MX40 veteran - BORUT KOŠČAK (AMD Šentvid pri Stični)

MX50 veteran - ALOJZIJ FORTUNA (MK Team Fortuna)

Društvo: AMD Šentvid pri Stični

Cross Country

Expert A - LUKA KUTNAR (MK Fire Group)

ENDURO

E1 - DAVID TEPUŠ (ŠD Pletenka)

E2 - GREGOR ROBEK (MK Divji petelini Šentjernej)

E3 - ALJOŠA GRIL (MK Divji petelini Šentjernej)

Društvo: MK Divji petelini Šentjernej

Trial

R1 moški - SEVERIN SAJEVEC (AMD Radovljica)

R1 ženske - JASMINA RIBIĆ (AMD Lukovica)

Supermoto

S open - MARKO UKOTA (ŠKD GAS Vrtejba)

Cestno hitrostni motociklizem

Superstock 1000 - MATEJ KRALJIČ (MD Depala vas)

Superbike - MARKO JERMAN (MD Depala vas)

Minimoto otroci - ETIEN KANTAR BOŽIČ (ŠKD GAS Vrtejba)

Minimoto open - JAN POROPAT (MK Obala racing)

Ohvale - JAKA GORJAN (ŠKD GAS Vrtejba)

Skuter 70 - ALEŠ RAKUN (AMD Gorica)

Skuter sport - NEJC KOGOVŠEK (AMD Orjaki)

Starodobni motociklizem

B2 - IGOR LISEC (Hrast Tržišče)

C1 - TOMAŽ JESENEK (MK Leteči Kranjci)

C3 - PRIMOŽ VINDIŠAR (AMD Lukovica)

Društvo: MK Leteči Kranjci

Karting

Rotax Micro Max - MAI SADAR (AMD Šlander)

Rotax Max Junior - MARK ŠKULJ (AMD Hajdina)

Rotax Max - KATJA PIVK (AMD Šlander)

Rotax DD2 - DAVID ROTAR (AMD Šlander)

KZ2 - MARTIN MIHIČ (AMD Šlander)

Društvo: AMD Šlander Celje

Jaka Završan

Foto: DaZ

Na spletnih straneh Adria Media Ljubljana uporabljamo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez njih ne bi mogli nuditi.

Z nadaljnjo uporabo spletnih mest soglašate z uporabo piškotkov.
Če piškotkov ne želite, jih lahko onemogočite v nastavitvah

zapri