Prva dirka za DP v Ptuju

11. 6. 2007 | Matevž Hribar
Marko Škarja pred Urošem Nastranom.

V razredu do 450 zmagal Nastran, v Open pa Škarja.

Včeraj je na kartodromu v Hajdošah pri Ptuju potekala prva dirka za državno prvenstvo v razredih skuter, supermoto 125, 450 in "Open". Na sedemdeset kubični skuter se je po letu premora vrnil večkratni državni prvak Beno Lipnik in se takoj uvrstil na najvišjo stopničko pred Matjaža Lebana in Tomaža Koršiča. V razredu SM 125 je povedel lanskoletni zmagovalec Tomosovega pokala Tine Saražin, pred Tadejem Lazarjem in Blažem Žganjarjem. V konkurenci 450 kubičnih supermotov je odlično formo potrdil Uroš Nastran s Husqvarno, drugi je bil Rok Mihelčič, tretji pa mladi Silvester Habat. V najmočnejšem razredu je po tesnih bojih z Nastranom zmagal Marko Škarja z Aprilio SXV, na tretje mesto pa se je uvrstil Marko Gselman. Naslednja dirka je 1.7. v Logatcu, rezultate in trenutno stanje v državnem prvenstvu pa si lahko ogledate na strani amzs-sport.com.