MOTO GP: testiranja v Jerezu

17. 2. 2008

Ta konec tedna se je sezona 2008 uradno začela. V španskem Jerezu so se odvijala uradna testiranja, na njih pa so nastopili prav vsi dirkači, ki letos nastopajo v prvenstvu.

Začnimo kar lepo po vrsti s sobotnim delom testiranj. Kawasaki je uradno prvič predstavil svoj letošnji dirkalnik in tudi oba dirkača, ki sta bila sicer že znana. Prvi je Hopkins, ki še vedno okreva po zlomu ključnice, a je kljub temu nastopil na testiranjih, drugi pa je Anthony West, ki je zasedel 16. mesto. Hopkins je dosegel 17. mesto.

Na dirkalno stezo se je po okrevanju vrnil tudi Dany Pedrosa, ki si je pred časom polomil kosti na desni dlani, na sobotnih testiranjih pa je dosegel 12. najboljši čas. Pri Yamahi so se veselili tretjega mesta domačina Lorenza, Valentino Rossi, ki je ravno v soboto praznoval svoj 29. rojstni dan, si je pripeljal osmi najboljši čas in le za stotinko sekunde ugnal aktualnega svetovnega prvaka Stonerja z Ducatijem.

Sobotni trening je na prvem mestu končal nekdanji svetovni prvak Američan Nicky Hayden, drugi pa Francoz Randy de Puniet, oba s Hondo.

V nedeljo so se dirkači prebudili v deževno jutro in se podali v boj za najhitrejšim časom, saj je bil najhitrejšemu obljubljen nov BMW Z4 M. V svojo garažo ga bo parkiral Casey Stoner, to pa je že njegov drugi avto iz te tovarne, ki ga je dobil kot nagrado v zadnjih štirih mesecih. Rivalstvu med njim in Rossijem, kot kažejo testiranja, še ni videti konca, saj je tik za njim v cilj pripeljal prav Italijan s svojo Yamaho.Tretji je bil Nicky Hayden, četrti pa presenetljivo Anthony West s Kawasakijem.

Testiranja v Jerezu so pokazala, da karte po zimskih počitnicah niso bistveno drugače pomešane, kot pred koncem lanske sezone, pred pričetkom sezone, ki se začne devetega marca v Katarju, pa je moštvom ostalo še nekaj dragocenega časa, da za uvodno dirko pripravijo presenečenje.