Predvsem pa bo potrebno biti previden, pri katerem ponudniku boste polnili rezervoar.
Na Hrvaškem je prenehala veljati vladna uredba, ki je omejevala cene pogonskih goriv. Naftni trgovci tam odslej lahko cene oblikujejo prosto, kar se kaže tudi v novih cenah bencina in dizla na tamkajšnjih bencinskih postajah. Cena bencina se po novem giblje med 1,41 in 1,45 evra, dizla pa med 1,36 in 1,39 evra na liter. Ob avtocestah so cene tudi višje.
Vlada v Zagrebu je v ponedeljek sprejela odločitev, da opusti uredbo o določitvi najvišjih maloprodajnih cen naftnih derivatov. To pomeni, da podjetja, ki delujejo predvsem na področju energetike in naftnih derivatov, cene na trgu lahko oblikujejo prosto.
Podjetja so konec vladnega omejevanja cen izkoristila že danes. Glede na razlike v cenah med posameznimi trgovci in tudi bencinskimi postajami istih trgovcev bodo vozniki, če bodo želeli privarčevati, morali biti pozornejši, kje in pri kom bodo točili gorivo.
Aktualne cene pogonskih goriv na Hrvaškem med drugim objavlja hrvaški avtoklub HAK na svoji spletni strani. Pri tem opozarja, da se cene lahko razlikujejo na posameznih bencinskih postajah glede na cenovno politiko podjetja, najvišje cene pa so običajno na bencinskih postajah ob avtocestah.
Najcenejši 95-oktanski bencin danes ponujata Tifon in Coral, kjer je treba zanj na večini njihovih postaj odšteti 1,41 evra za liter. Najdražji je na bencinskih postajah Adria Oil in Lukoil, kjer je cena 1,45 evra za liter.
Tifon in Coral prodajata tudi najcenejši eurodizel, s ceno 1,36 evra za liter, najdražjega pa Ina in Petrol, kjer znaša 1,39 evra za liter.
Regulirana cena 95-oktanskega bencina je v minulih 14 dneh znašala 1,45 evra za liter, dizelskega goriva pa 1,38 evra za liter. Če bi vlada še naprej omejevala ceno bencina, bi ta po nekaterih izračunih danes znašala 1,41 evra za liter bencina in 1,36 evra za liter dizla.