Policisti so akcijo napovedovali kar nekaj časa, število tistih, ki so pošteno napihali pa jih je šokiralo

18. 11. 2025 | STA
Fotografija je simbolična. (foto: Bor Slana/Bobo)
Fotografija je simbolična.
Bor Slana/Bobo

V tem času so odvzeli tudi več sto vozniških dovoljenj.

V času trajanja tradicionalne akcije Slovenija piha 0,0, ki je potekala od 1. do 11. novembra, so policisti odredili 16.596 alkotestov in 144 testov na droge. 316 je bilo pozitivnih do 0,52 miligramov na liter izdihanega zraka in 143 pozitivnih nad 0,52 miligramov na liter izdihanega zraka. 40 voznikov je bilo tudi pod vplivom drog.

Policisti so pridržali 22 voznikov, v 115 primerih pa so odstopili od pridržanja. Voznikom so začasno odvzeli 401 vozniško dovoljenje.

Akcijo Slovenija piha 0,0, ki letos praznuje deset let ozaveščanja o nevarnostih vožnje pod vplivom alkohola in spodbujanja treznosti v prometu, sta izvajala ministrstvo za zdravje in policija.

Alkohol deluje opojno, povzroča zasvojenost, škoduje zdravju in je eden glavnih dejavnikov tveganja za kronične nenalezljive bolezni. Škoda prekomernega pitja se kaže na vseh področjih našega življenja. Še posebej v cestnem prometu, ko alkohol in druge psihoaktivne snovi vplivajo na spremembo vozniških sposobnosti in slog vožnje, zato prispevajo k večjemu tveganju za nastanek prometne nesreče.

Po 27 letih je konec za enega najbolj popularnih avtomobilov v Evropi. Legendarno ime je odslej le še del zgodovine
Severina redko izpostavlja svojo mamo, zdaj pa je imela za to poseben razlog