Gorske dirke: Prek zmagovalec zadnje dirke, Boh prvak!

12. 10. 2014

Aleš Prek (Honda Civic Type-R) in Gregor Jurak (Suzuki Swift GTi) sta zmagala na 37. italijanski avtomobilski gorski dirki Cividale-Castelmonte (po naše Čedad), toda prvaka sta vseeno postala Matevž Boh (Mitubishi Lancer EVO IX) in Andrej Prelc (Suzuki Swift GTi).

Aleš Prek je bil s 25. mestom v skupni razvrstitvi dirke, ki je štela tudi za avstrijsko in slovensko prvenstvo, tudi najhitrejši v kategoriji A do 2.000 cm3, vendar je verjetno prav tako vesel skupne zmage v našem prvenstvu. S Hondo Civic skupine A je bil neulovljiv tako za Italijana Michela Mancinija (Citroen Saxo VTS), ki je prijavljen v naše prvenstvo, kot tudi od Matevža Boha (Mitsubishi Lancer EVO IX), ki je verjetno tudi malce taktiziral, saj mu za naslov prvaka ni bilo potrebno zmagati.

V diviziji I pa je slavil Gregor Jurak, vendar je bilo prav tako veselo tudi v taboru Andreja Prelca (oba Suzuki Swift GTi), saj je ponovno osvojil naslov prvaka v diviziji I. Vse rezultate dobite na spodnji povezavi. (AMr)