Relikros EP: Monstrov Bakkerud tudi pred Loebom

4. 9. 2013

Norvežan Andreas Bakkerud, dirkač ekipe Monster Energy LD Motorsports, je prejšnji konec tedna zmagal na sedmi dirki evropskega prvenstva relikrosa. Glede na dirkališče (francoski Loheac) in predvsem tekmece (Sebastien Loeb, Petter Solberg, Kris Meeke) je ta zmaga verjetno tudi najprestižnejša.

Na sedmi dirki od letošnjih devetih (sredi septembra je še dirka na avstrijskem PS Racing Centru v Greinbachu, 21. in 22. septembra pa še zaključna na nemškem Esteringu) je kljub zvenečim imenom svetovnega relija (devetkratni svetovni prvak Sebastien Loeb, svetovni prvak v reliju z letnico 2003 Petter Solberg, dirkač z izkušnjami na prvenstvu JWRC, IRC in WRC Kris Meeke in drifter Tanner Foust) prepričljivo zmagal Norvežan Andreas Bakkerud (Citroën DS3). Tudi s tem uspehom je v trenutnem skupnem seštevku prvenstva zgolj četrti, saj še vedno vodi Rus Timur Timerzyanov (Monstrov Citroën DS3).

Na koncu je Loeb obtičal v polfinalnih vožnjah, Meeke pa je osvojil skromno 18. mesto.