Še nedavno nazaj je dejal, da je prekoračitev hitrosti sebična odločitev, ki ogroža življenja vseh udeležencev v prometu.
V ameriški zvezni državi Florida je izbruhnil nov škandal, povezan z integriteto organov pregona, potem ko se je na spletu pojavil videoposnetek, na katerem naj bi bil šerif Carmine Marceno ujet med hitro vožnjo z Lamborghinijem Huracanom, in to na cesti z omejitvijo 80 km/h, kjer naj bi vozil vsaj 119 km/h.
Zadeva še posebej odmeva zaradi Marcena samega – šerifa okrožja Lee County, ki je v javnosti znan po svoji ničelni toleranci do uličnih dirk in prehitre vožnje.
»Ničelna toleranca« – samo za druge?
Ironično je, da naj bi videoposnetek posnel njegov nekdanji prijatelj in poslovni partner Ken Romano, ki je med vožnjo v Chevroletu Corvette šerifa spodbujal, naj pohodi plin. Kljub temu da je sam vozil z več kot 120 km/h, je bil Marceno v Huracanu več dolžin avtomobila pred njim.
Marceno je še pred kratkim v uradni izjavi zatrdil: »Imam ničelno toleranco do uličnih dirk v okrožju Lee County. Prekoračitev hitrosti je sebična odločitev, ki ogroža življenja vseh udeležencev v prometu. Moji namestniki bodo zagotavljali, da bodo vozniki sprejemali pametne odločitve – v nasprotnem primeru bodo kaznovani.«
Na ironičen način so bili komentarji pod to objavo na družbenih omrežjih onemogočeni, kar le še povečuje dvome o verodostojnosti izjav.
Darila, dolgovi in sumljivi posli
Zadeva pa ne postane sporna zgolj zaradi hitrosti. Po poročanju lokalnega medija Florida Trident naj bi Romano šerifu podaril za več kot 100.000 evrov vrednosti daril, vključno z nakitom in gotovino, namenjeno poravnavi iger na srečo. V zameno naj bi pričakoval posebno obravnavo s strani oblasti.
V zgodbo naj bi bil vpleten tudi Marceno starejši, šerifov oče, ki naj bi prejel sporni denar za luksuznega Mercedesa. Za zdaj šerifov urad na vprašanja novinarjev ni odgovoril, vendar naj bi bili zbrani novi dokazi, ki bi lahko vodili v preiskavo.
Dvoličnost in udarec za ugled
Primer šerifa Marcena je klasičen primer dvojnih meril – kar velja za običajne državljane, očitno ne velja za izbrane posameznike z močjo in vplivom. Ko tisti, ki naj bi skrbeli za varnost, sami kršijo pravila, se pojavi vprašanje: kdo dejansko varuje ceste pred nevarnostmi?
Kljub prestižnemu Lamborghiniju Huracanu, ki ga sicer poganja atmosferski V10 motor z močjo 470 kilovatov (639 KM) in doseže najvišjo hitrost 325 km/h, to nikakor ne opravičuje takšne vožnje po javnih cestah z omejitvijo hitrosti.