F1: neustavljivi Alonso

26. 9. 2010

Fernando Alonso je po zmagi v Monzi dosegel še prvo stopničko v daljnem Singapurju. Na nočni dirki je ubranil napade Sebastiana Vettla in izkoristil odstop Lewisa Hamiltona.

V nočno-mestni dirki, ki vsakič postreže z razburljivim dogajanjem, tudi letos ni manjkalo posegov varnostnega avtomobila, a na vrhu zmagovalec vso dirko ni bil vprašljiv, čeprav je v drugi polovici dirke drugouvrščeni Sebastian Vettel več kot držal korak z vodilnim Fernandom Alonsom.

Španec je na startu ubranil najboljši začetni položaj z drznim manevrom proti Vettlu. Izmed kandidatov za letošnji naslov je pod sojem singapurskih žarometov največ izgubil Lewis Hamilton, ki je vnovič odstopil. Ko je prehitel Marka Webberja, sta se dirkača zapletla v naslednjem ovinku, ko je po trku s prednjim delom Redbulla in zadnjim McLarnom popustila obesa na dirkalniku z Otoka.

Mark Webber je dirko končal na stopničkah, potem ko je s pametno taktiko zelo zgodnjega postanka premagal Jensona Buttona. Na dirki je za volanom HRT-ja debitiral Christian Klien, a dirke ni končal.

Enaka usoda je doletela tudi Nicka Heidfelda, ki je v Sauberju zamenjal Pedra de la Roso. V prvenstvu s 202 točkama vodi Webber, drugi je Alonso s 191 točkami, na tretjem mestu je Hamilton s 182, le točko za njim pa je Vettel. Button je peti s 177 točkami.