Osvojil je naslov prvaka, a v celi sezoni ni zmagal niti ene dirke!

2. 9. 2024 | STA

Tudi to se lahko zgodi v svetu avto-moto športa.

Italijanski najstnik Leonardo Fornaroli je osvojil naslov svetovnega prvaka v formuli 3 po tekmovanju v Monzi, čeprav v sezoni ni zmagal niti na eni od 10 dirki. Pred včerajšnjo veliko nagrado formule 1 je 19-letnik v zadnjem ovinku prehitel Avstralca Christiana Mansella in osvojil tretje mesto ter končni naslov.

S tem manevrom je Fornaroli dobil pet dodatnih točk in je za dve točki v seštevku prehitel Gabrieleja Minija, ki je bil drugi na dirki in v sezoni, ter postal prvi Italijan, ki je osvojil naslov v F3.

Fornarolijev francoski moštveni kolega v Tridentu, Sami Meguetounif, je zmagal na dirki. Fornaroli je bil drugi, ko je vstopil v predzadnji krog, vendar sta ga Mini in Mansell prehitela.

"Pravzaprav to ni bila moja dirka, ker sem naredil veliko napak," je dejal Fornaroli. "Na koncu smo se v zadnjem ovinku uspeli pobrati, da smo osvojili tretje mesto in tudi naslov prvaka. Za nami je odlična sezona, tudi brez zmage nam je uspelo osvojiti naslov," je dodal prvak.

Ferrari na vrhu na domačem terenu

Novo na Metroplay: "Vsak od nas kdaj pogleda oglase, tudi sam jih. Vedno sem zgrožen nad cenami" | Simon Maljevac