Gorske dirke: Milan Bubnič prvak 2015!

12. 10. 2015

Milan Bubnič je s svojo razširjeno Lancio Delto HF Integrale zmagal na letošnji zadnji dirki za državno prvenstvo (italijanski 38. Cividale-Castelmonte) in si tako samo za eno točko prednosti priboril naslov prvaka.

Drugi je bil Peter Marc, ki se je z Mitsubishijem Lancerjem EVO IX boril do zadnjega metra dirke, vendar s precej šibkejšim dirkalnikom ni mogel konkurirati hitremu Bubniču. Na tretji zmagovalni stopnički je med domačimi dirkači pristal Matej Grudnik, ki je dokazal, da je Renault Twingo R2 EVO še vedno dovolj konkurenčen za visoke uvrstitve.

V diviziji I je bil najuspešnejši Janko Čebron z dirkalnikom MG ZR 105, drugi je bil Domen Buh (Peugeot 205 Rallye), tretji pa Aleš Žakelj (Zastava Yugo). (AMr)