Na Lučinah je zmagal Čeh Milan Svoboda s F3000

15. 8. 2011

Na odlično izpeljani gorski dirki Lučine 2011 je slavil Čeh Milan Svoboda s formulo 3000.

Milan Svoboda je bil za druge tekmece (na startu smo našteli še 13 različnih formul!) neulovljiv, saj je že v prvi tekmovalni vožnji popravil rekord steze. S časom 2 minuti 5 sekund 34 stotink ter s povprečno hitrostjo 115 km/h je nedvomno dokazal, da spada med najhitrejše dirkače v formulah na gorskih dirkah. Drugi je bil Italijan Marietto Nalon, tretji pa Avstrijec Hermann Waldy (vsi F3000). Veliko smole je imel Madžar Laszlo Szasz, saj zaradi tehnike ni mogel odpeljati prve vožnje (nato so mu organizatorji dovolili nastopati zunaj konkurence), med osmoljence pa se je uvrstil tudi naš Vladimir Stankovič. Težave z motorjem so mu preprečile že trening, nato pa je moral (zopet) predčasno parkirati tudi na dirki. Tako sta bila naša najhitrejša Marjan Smrdelj (med formulami) in Milan Bubnič (med klasičnimi dirkalniki). Odlično je šlo tudi Asju Zupanc, največje presenečenje pa je prav gotovo Igor Kacin. Bi se moral preleviti iz sovoznika (in direktorja dirk) v voznika?

Saša Horvata in Sandija Boha (oba Mitsubishi Lancer) ni bilo na startu, prav tako je že po prvem treningu obupal Andrej Skrbinšek (Peugeot 207). Slavko Zorman je Clia Williams zamenjal za Porcheja 911 GT2, vendar je v drugi vožnji doživel nesrečo in predelal levi bok dirkalnika, za katerega sicer skrbi Lema Racing. V diviziji I je po nesreči Denisa Saviča in smoli zmagovalca Gorjancev Daniela Tranija zmagal Grega Premrl (MG ZR 105), v osiromašeni diviziji II pa je slavil Leon Vodopivec (Renault Clio RS). Med vozniki Yugov je zopet dobil največji pokal Franjo Merkač. (AM)