Petrič novi prvak v paralelnem relikrosu

3. 10. 2010

Po zadnji (četrti) dirki na logaškem Blagomixu imamo tri nove državne prvake. V skupnem seštevku je to Dejan Petrič, v posameznih divizijah pa Slavko Zorman in Marjan Nagode.

»Škoda, da sem imel v finalni vožnji težave z motorjem, saj bi se drugače končalo, a tudi tako sem vseeno srečen, « je dejal Dejan Petrič po osvojenem drugem mestu, kar pa je bilo vseeno dovolj za naslov državnega prvaka. Njegova največja prednost je vsekakor vrhunski buggy z Oplovim prisilno polnjenim dvolitrskim motorjem, kjer je razmerje med maso in močjo v veliki prednosti v primerjavi s klasičnimi dirkalnimi avtomobili. Zmagovalni buggy ima okoli 300 'konjev' in samo 820 kilogramov, kar je skupaj s štirikolesnim pogonom in zanesljivim voznikom zmagovalna kombinacija. Presenečenje nedeljske dirke je zmaga v skupnem seštevku Slavka Zormana (Renault Clio Williams), ki je v diviziji II vseeno moral priznati premoč Andražu Hribaru z novim pokalnim Meganom, v najšibkejši (in hkrati najštevilčnejši) diviziji I pa je slavil Marjan Nagode (MG ZR 105). (AM)