Reli: Asja Zupanc odlična druga!

8. 11. 2010
Asja Zupanc

Asja Zupanc je odlično opravila z letošnjim mednarodnim pokalom Mitropa, za katerega je štelo kar osem relijev.

Na zadnjih dveh prireditvah, Rallyju Citta di Bassano in 3Städte Rallyju, je naša najhitrejša dirkačica z Mitsubishijem Lancerjem devete evolucije osvojila odlično drugo mesto v skupni razvrstitvi pokala, saj je morala priznati premoč le večkratnemu nemškemu prvaku Hermannu Gassnerju (Mitsubishi Lancer EVO X).

»Petnajsto in četrto mesto na zadnjih dveh dirkah je bilo dovolj, da sem ubranila vodstvo pred vedno hitrim Čehom Janom Šlehoferjem, « je dejala vedno nasmejana Asja. Že omenjeni Gassner je osvojil 357 točk, naša Asja 299 in Šlehofer 291. »Zadnjo dirko sem morala le končati, vendar me vseeno jezi, da mi je Šlehofer vzel tretje mesto, « priznava in dodaja, da je zelo vesela sodelovanja z novo sovoznico Blanko Kacin. (AM)

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o svoji najljubši tehniki pomnjenja