Verstappen znova na vrhu

5. 3. 2023 | Gregor Žvab

Nizozemec Max Verstappen (Red Bull) je zmagovalec uvodne dirke nove sezone svetovnega prvenstva formule 1. Na preizkušnji v Bahrajnu je branilec naslova svetovnega prvaka premagal moštvenega sotekmovalca, Mehičana Sergia Pereza, tretji je bil španski veteran Fernando Alonso (Aston Martin).

Verstappen, ki v tej sezoni lovi tretji zaporedni naslov svetovnega prvaka, je potrdil domneve iz pripravljalnega obdobja, da bo Red Bull tudi v tej sezoni premočan za tekmece.

Ti vsaj na prvi dirki niso imeli pravega odgovora, oba Mercedesa z Britancema Lewisom Hamiltonom (peti) in Georgeem Russllom (sedmi) sta bila daleč od stopničk.

Ferrari pa je sezono 2023 spet začel s tehničnimi težavami, saj Monačan Charles Leclerc ni končal dirke, Španec Carlos Sainz na četrtem mestu pa ni bil kos starejšemu rojaku Alonsu.

Verstappen je že v soboto dosegel nov "pole position" v kvalifikacijah, že 21. v karieri, današnja zmaga pa je zanj skupno že 36.

Sezona, v kateri je rekordnih 23 postaj, se bo nadaljevala čez 14 dni s preizkušnjo v Džidi v Savdski Arabiji.

Podrobnejšo analizo dirke si lahko na Avto magazinu preberete v večernih urah.

Novo na Metroplay: Ko se govori o hierarhiji, je že prepozno | Bine Volčič in Žiga Faganel