Gorska dirka Čedad: Zmagal z Golfom!

10. 10. 2011

Ker je Milan Bubnič z Lancio Delto Integrale postal predčasno novi prvak v gorskih dirkah, se zadnje dirke v italijanskem Čedadu sploh ni udeležil. Na 34. dirki Cividale Castelmonte je zato zablestel Marko Mlakar s starim, vendar odlično pripravljenim VW Golfom druge generacije, saj je zmagal v domači razvrstitvi in osvojil 38. mesto.

Za njim sta se uvrstila Igor Dekleva (Renault Clio Cup) in Leon Vodopivec (Renault Clio Williams), zelo zanimivo pa je bilo v diviziji I, kjer je po odstopu Grega Premrla osvojil naslov prvaka Manuel Dessardo (oba MG ZR 105). V diviziji I je sicer slavil vedno hitri Franjo Merkač z dirkalnikom Zastava Yugo, kar je po hudi nesreči v Buzetu skoraj čudež.

V skupni razvrstitvi so Italijani izkoristili prednost domačega terena, zato so največje pokale odnesli domov Cinelli, Gazziero in Nalon (vsi s formulami F3000). (AM)