Kako si predsedniški kandidati predstavljajo trajnostno mobilnost? Od enega družinskega avtomobila do kolesarjenja

19. 10. 2022 | Nika Arsovski
Deli
5 / 6
AMZS

Tudi neodvisna kandidatka Nataša Pirc Musar je prepričana, da ključ do rešitve leži v javnem prometu. Ta bi s sodobno infrastrukturo in zadovoljevanjem potreb posameznika ter cenovno sprejemljivostjo postal precej bolj privlačen za uporabnika. »Nujna je razpršitev delovnih mest izven mest, izkoristiti potenciale digitalizacije, razmišljati tudi o novih alternativah goriva za cestni prevoz. Predvsem pa bo treba ogromno vložiti v železnice, jih povezati z evropskim in balkanskim sistemom, da bodo prijazne turistom in vsakdanjemu uporabniku. Prek javnega prevoza se moramo spet povezati z Evropo in zmanjšati uporabo osebnih vozil,« je prepričana kandidatka za predsednico. Dr. Logarju ankete pred volitvami kažejo najbolje. Kako se torej v večji meri premika sam ...

Avto-moto zveza Slovenije je nekaj dni pred predsedniškimi volitvami v AMZS Centru varne vožnje na Vranskem pripravila srečanje kandidatov za predsednika republike, na katerem so le-ti predstavili svoj pogled na mobilnost prihodnosti oz. razkrili, kako bi sami s svojim zgledom na položaju predsednika države lahko pripomogli utirati pot v bolj trajno mobilnost.

Kolesarstvo tako postaja vedno bolj pomemben del mobilnosti.

Srečanja so se udeležili dr. Milan Brglez, dr. Anže Logar, Janez Cigler Kralj, dr. Nataša Pirc Musar in dr. Vladimir Prebilič. V ta namen so vse kandidate povabili tudi na »predsedniški krog«, ki so ga kandidati in kandidatka v spremstvu inštruktorjev AMZS odpeljali na poligonu. Kakšni so torej pogledi predsedniških kandidatov na mobilnost prihodnosti? 

Novo na Metroplay: David Amaro o spreminjanju skozi leta in trenutkih, ki mu pomenijo največ | Ob skodelici kave