Tem rabljenim "nemcem" (morda) ne gre stoodstotno zaupati; preverite, zakaj!

8. 7. 2023 | Nika Arsovski
Deli
5 / 6
Profimedia

Mercedes-Benz GLE (2020)

Ocena zanesljivosti: 69/100

Leta 2015 se je Mercedes-Benz odločil, da bo opustil razred M, a namesto da bi popolnoma končal njegovo proizvodnjo, je spremenil ime v GLE. GLE velja za srednji razred, med začetnim GLC in prestižnejšim GLS, ki zadosti tudi potrebam in željam najbolj zahtevnih kupcev. Vzdrževanje enega najbolj luksuznih vozil SUV na trgu je vse prej kot poceni, še posebej, če nimate sreče pri izbiri letnice. Pri GLE iz leta 2020 so namreč zabeležili vrsto težav z motorjem, popravilo pa je bilo za lastnike vse prej kot ugodno. Najslabšo oceno pa je dosegel ta "nemec"…

Povprečni letni stroški vzdrževanja: 1194 USD (RepairPal)
Ocena stroškov vzdrževanja v prvih 10 letih: 14.738 USD (CarEdge)

Nemški avtomobili imajo v avtomobilski industriji posebno mesto, Nemčija pa se je uveljavila kot ena vodilnih držav na področju avtomobilskih inovacij in inženirske odličnosti.

A tudi najboljši se lahko uštejejo, najsi gre za težave z elektroniko, motorjem, menjalnikom ali slabšo kakovostjo izdelave.

Spletna platforma Hotcars je sestavila seznam rabljenih nemških vozil, ki med kupci ne vzbujajo veliko zaupanja zaradi morebitnih težav z zanesljivostjo.

Preberite še: Kako je videti notranjost 20-milijonske jahte Damiana Merlaka?

BONUS VIDEO: Robert Lešnik | Po trnovi poti do avtomobilskega Olimpa

Novo na Metroplay: "Največja ovira je davčni sistem" | Blaž Brodnjak