Superbike: Donnington končno Baylissu

Kar deset let je Avstralec Troy Bayliss, trenutno vodilni v skupnem seštevku prvenstva Superbike, potreboval, da je uspel zmagati na tem angleškem dirkališču.

Prvič je Bayliss na tem dirkališču nastopil leta 1998, a zmagal do danes ni še nikoli. Še več, na tem dirkališču ga je praviloma spremljala smola, lani so mu zaradi padca morali celo amputirati mezinec na roki. 39 letni Bayliss je danes na tem dirkališču kot dirkač prvenstva Superbike nastopil zadnjič, saj se namerava po koncu letošnje sezone dirkaško upokojiti. Kot kaže bo karavano zapustil kot zmagovalec, saj ima pred drugo uvrščenim rojakom Corserjem 101 točko prednosti.

Ta konec tedna vreme na otoku dirkačem ni bilo najbolj naklonjeno, steza je bila praktično ves vikend le napol suha. Na prvi dirki je povedel Kiyonari in z odlično vožnjo vodil pred Baylissom vse do padca v drugem krogu. V nadaljevanju dirke so zahtevne razmere terjale davek med večino najhitrejših. Med njimi so bili Checa, Corser in Neukirchner, ki je sicer mojster za vožnjo po mokrem. Prav vsi so dirko končali v istem ovinku, vzrok pa le ni bil samo v vremenskih razmerah, padec teh treh je namreč povzročilo razlito olje iz Hagove Yamahe, v destem krogu pa so funkcionarji dirko prekinili. Zmaga je tako pripadla Baylissu, drugi je bil anglež Sykes-Suzuki, ki sicer ne nastopa na vseh dirkah, tretji pa je po padcu moštvenega kolega Xausa v cilj preipeljal Biaggi z Ducatijem.

Na drugi dirki se je v ospredje takoj pomešal Kiyonarri, ki v prvi dirki ni videl cilja. Brez posebnih pretresov je ciljna zastavica kot prvemu pomahala prav njemu. To je za dikača Honde tretja letošnja zmaga. Za njim je prav tako s Hondo v cilj pripeljal Crutchlow, trejti pa avstalec Corser. Dirka je potekala v rošenju, spolzka podlaga pa je na tla spravila zmagovalca prve dirke Baylissa. Haga je bil zaradi neupoštevanja ukaza za vožnjo skozi bokse diskvalificiran, z uvrstitvijo na 9. in 14. mesto pa nista bila zadovoljna ne Checa ne Neukirchner.