Katera znamka je absolutna zmagovalka in kateri modeli so se najbolje prodajali v Sloveniji?

5. 5. 2026 | Vir: STA
Katera znamka je absolutna zmagovalka in kateri modeli so se najbolje prodajali v Sloveniji? (foto: Profimedia)
Profimedia

Slovenski prodajni saloni so bili v preteklem mesecu kar polni. Najnovejši podatki razkrivajo neverjeten, več kot 15-odstotni skok v primerjavi z minulim letom.

V Sloveniji so bila aprila prvič registrirana 6004 osebna vozila, kar je 15,6 odstotka več kot aprila lani. Najbolj prodajane znamke so bile Volkswagen, Škoda in Renault. Število prvič registriranih povsem električnih avtomobilov je doseglo 1025, potem ko jih je bilo aprila lani 400.

volkswagen nemcija denar logo gospodarstvo kriza dobicek evri porocilo
Profimedia

Vodi Volkswagen

Največ osebnih avtomobilov je aprila prodal Volkswagen (1042). Sledili so Škoda (599), Renault (527), Toyota (435) in Ford (243), kažejo danes objavljeni podatki Trgovinske zbornice Slovenije.

Najbolj prodajani modeli so bili Škoda Octavia (188), Renault Captur (163), Volkswagen T-Roc (149), Toyota Corolla (147) in Volkswagen Tiguan (143).

Prodaja gospodarskih vozil rahlo upada

Število prvič registriranih lahkih gospodarskih vozil se je medletno zmanjšalo za 5,6 odstotka na 610. Med njimi so bile na vrhu znamke Fiat (128), Ford (101) in Renault (86). Med modeli so prevladovali Fiat Ducato (106), Ford Transit (63) in Renault Master (47).

parkirisce avtomobili kitajska elektricna vozila baterije tehnologija napredek tezave
Profimedia

V prvih štirih mesecih leta je bilo prodanih skupno 22.505 osebnih vozil oziroma 13,3 odstotka več kot v enakem obdobju lani. Število prodanih lahkih gospodarskih vozil se je povečalo za 12,3 odstotka na 2571.

Povsem električnih avtomobilov je bilo aprila prvič registriranih 1025, potem ko jih je bilo aprila lani 400. Avtomobilov s priključnim hibridnim pogonom je bilo prvič registriranih 238 oziroma 33 odstotkov več kot aprila lani, hibridov brez možnosti zunanjega polnjenja pa 572 oziroma približno dvakrat toliko kot aprila lani.

Namesto okrevanja je avtomobilska industrija doživela nov šok