Zdi se, da se odpor do Elona Muska in njegovih avtomobilov širi tudi med prebivalstvom.
Začela je nemška veriga drogerij Rossmann, ki v prihodnje ne bo več kupovala električnih avtomobilov znamke Tesla za svoj vozni park. Razlog je obnašanje šefa Tesle Elona Muska, ki ne skriva, da podpira Donalda Trumpa, je pojasnil Raoul Roßmann, sin ustanovitelja podjetja in tiskovni predstavnik uprave.
Vendar Rossmann v svojem bojkotu Tesle ni sam. Martin Dallmeier, generalni direktor konkurenčnega podjetja dm, je prav tako sporočil, da so se že zdavnaj odločili, da ne dodajajo vozil Tesla v vozni park. Zunanji opremljevalec Vaude in programska družba SAP so med drugim kritični do dejanj ameriškega multimilijarderja in njegove avtomobilske znamke.
Medtem se zdi, da se odpor do Elona Muska in njegovih avtomobilov širi tudi med prebivalstvom. Reprezentativna raziskava javnomnenjske inštituta Forsa po naročilu revije Stern je 47 odstotkom Nemcev menilo, da je bojkot Tesle pravilen, 37 odstotkom se zdi takšna odločitev pretirana, 16 odstotkov pa je ni želelo komentirati. So pa zagovorniki nakupovalne opustitve v relativni večini.
V prvi vrsti kritike povzroča Muskovo brezpogojno navdušenje nad Donaldom Trumpom, vendar ne gre samo za njegovo čaščenje. Najbogatejši človek na svetu vse bolj širi teorije zarote ali se zapleta v stvari, ki nimajo prav nobene zveze z njim. Revija Der Spiegel je nedavno zapisala, da je Musk "v zelo kratkem času objavil 50 zavajajočih ali lažnih člankov o volitvah v ZDA" ki so jih neodvisni preverjevalci dejstev razkrili kot lažne ali zavajajoče.
Sredi maja je Musk z objavo na X posegel celo v volilno kampanjo v zveznih deželah Brandenburg, Saška in Turingija. V Muskovo dobronamernost zdaj sumijo tudi v Evropski uniji. Komisar za notranji trg Thierry Breton je Musku pisno sporočil, da bi moral imeti družbeno spletišče X in njegove osebne tvite pod nadzorom, namesto da širi sovraštvo, dezinformacije in poziva k nasilju.